«Історія Ранньої Церкви» вивчає історію християнства в період від дня П'ятидесятниці до подій офіційного поділу Західної і Східної Церков. Основна увага буде приділятися періодизації історії християнства, історії виникнення Християнської Церкви, її становлення і розвитку.

Предмет «Богослов'я Нового Завіту» вивчає богословський зміст Новозавітних текстів, досліджуючи окремо богословські погляди авторів Нового Завіту. Так виділяється богослов'я авторів Синоптичних Євангелій, апостола Іоанна, Павла, авторів Соборних послань, послання до Євреїв і Апокаліпсису окремо. Обрана методологія покликана виявити різноманіття та унікальність богослов'я, представленого в Новому Завіті. Простежити його живий діалог на сторінках Новозавітних послань, зазначити глибину християнської думки. Незважаючи на віддаленість часу, і відсутність загальної систематизації богослов'я Нового Заповіту, воно залишається актуальним для нашого часу, зберігаючи силу наставляти і надихати.

Цей курс розглядає подальше служіння Ісуса в зародженні та поширенні Церкви за допомогою роботи Духа Святого. Наголос буде робитися на розбір основних подій книги Дії Апостолів, а також географічне і хронологічне поширення християнства від Єрусалиму до Риму.

Мета курсу: допомогти студентові сформувати чітке представлення про основні характеристик та зміст книг Першого[1] (Старого) Заповіту, а також про ключові богословські теми старозавітних книг і їх зв'язок із Новим Заповітом.

Завдання курсу: дати загальну інформацію про походження, жанр, культурно-історичний фон, зміст книг Першого (Старого) Заповіту; розкрити ключові богословські теми книг і їх зв'язок с темами Нового Заповіту; направити студента на подальше вивчення Першого (Старого) Заповіту.  



«Огляд Нового Завіту» являє собою вступний курс лекцій, направлений на вивчення історичного тла написання книг Нового Завіту і огляду їх змісту. Предмет розділяється на два основні блоки. Перший блок розглядає історичний, культурний і релігійний фон Нового Завіту, а саме - політичну ситуацію, культуру, побут, філософські роздуми того часу, релігійне життя іудейського народу і язичницького світу. Другий блок даного предмета розглядає питання канону і тексту Нового Завіту, і огляд кожної книги Нового Заповіту (авторство, адресати, цілі та причини написання).

Предмет «Огляд Нового Завіту» є важливим базовим предметом для кожного віруючого, поскільки допомагає сформувати загальну цілісну картину новозавітньої епохи і дає фундаментальне уявлення про кожну книгу Нового Завіту, який є фундаментом віри і життя кожного християнина.

Опис предмету: Навички написання дослідницьких робіт це курс лекцій, які розглядають принципи, методи і правила написання таких дослідницьких робіт як реферати, дипломні роботи. Основна мета предмета полягає в тому, щоб донести послідовність написання роботи, навчити досліджувати задану тему, систематично збирати і синтезувати інформацію, аналізувати дані, ясно і грамотно їх викладати. Також в ході лекцій зачіпаються правила оформлення і презентації дослідницьких робіт.

Важливість вміння писати дослідні роботи важко переоцінити, тому що написання реферату є найдієвішим і ефективним методом навчання, який розкриває академічний і творчий потенціал учня.